Alo Check-up HİZMETLERİ

Checkup Hizmetlerimiz

Alo Checkup
Nullam euismod commodo

Bir kez hastalığa yakalandıktan sonra alınan tedbirler ve uygulanan tedaviler hem eski sağlığımıza kavuşturmakta yetersiz kalabiliyor hem de maliyet çok yüksek düzeylere ulaşabiliyor. Bu yüzden hastalıklara yakalanmadan önlemler almak çok daha mantıklı. Hastalıkların önüne geçmek için temizliğe, dengeli beslenmeye, hareketli ve sosyal bir yaşantı kurmaya dikkat etmek önemlidir. Bunların yanında sağlıklı insanların yılda bir kez yaptırabileceği “check up” adını verdiğimiz kontrollerle de vücudumuzun genel durumu hakkında bilgi sahibi olabiliriz. “Check up” la birçok hastalık taranabilir ve şüphe edilebilecek bulgularla karşılaşılabilir. Ayrıca kişilerin şikayetlerine göre araştırma değişik alanlarda derinleştirilir. Böylelikle çok rahatsız edici şikayetler olmadan da hastalıklar erken safhalarında yakalanır. “Check up” larla sağlanan erken teşhis çok önemlidir. Erken teşhisle bulaşıcı hastalıkların özellikle aile içi yayılması önlenir, tedavi masrafları müthiş oranlarda azaltılır, kanser gibi ileri evrelerde tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tedavi edilir. Tüm bu avantajlarının yanında karaciğer sirozu gibi bugün tedavisi sadece karaciğer nakli olan ve nakil yapılamadığında sonucu ölüm olan hastalıkların da önüne geçebilmek sevindiricidir. Bu araştırmaların en önemli kısmı tetkiklerin öncesinde ve sonrasında bir doktor tarafından hastamız muayene edilmektir. Çünkü ana hatlarıyla bahsettiğimiz “check up” bir doktor tarafından yönlendirilir. Tüm laboratuvar sonuçlarının yorumu da doktorun alacağı öykü ve şikayetler ışığında anlam kazanır. Sonuçta da doktorun tavsiyeleri ile ileri tetkikler yapılır veya tedaviye geçilir.

Nasıl Çalışıyor

Alo Checkup Nasıl Çalışıyor
Nullam euismod commodo

Sizlere sunmuş olduğumuz bir mobil sağlık hizmetidir. Bilindiği üzere toplumumuzun büyük kısmını çalışan kesim oluşturmakta. İş hayatı çoğumuzun sosyal aktivitelerini azaltmakta hatta tamamen önüne geçmekte. Ama dahada önemlisi sağlığımıza gereken zamanı ayıramamak ve oluşan sağlık sorunlarından dolayı madden ve manen büyük sıkıntılar içersine düşülmekte. Bizler Onexa sağlık hizmeti olarak sizleri işlerinizden alıkoymadan sağlık taramalarınızı evinizde,işyerinizde sunuyoruz. Bunun için bize bir alo demeniz yeterli. Sağlık taraması yaptırmak istediğinizde kurumumuzdaki uzman doktorumuz size yaşınıza,cinsiyetinize,mesleğinize ve olası rahatsızlıklarınıza yönelik check-up programınızı belirliyor. Sizin için uygun olan yer ve zaman belirlenerek uzman kadromuz mobil check-up aracımızla gelerek çok kısa süre içinde kan,idrar ve gaita örnekleriniz alınıp analiz edilmek üzere laboratuarımıza götürülüyor.Analiz sonuçlarınız sizlere en geç 48 saat içinde fax,mail veya orijinal raporu ile elden ulaştırılıyor.

Check Up Nedir?

Check Up Nedir?
Nullam euismod commodo

Check up; genel ve kapsamlı sağlık taramasıdır. Belirgin bir şikayeti olmasa da insanlarda gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların henüz erken aşamada iken saptanması amacı ile yapılan muayene ve tetkiklerdir. Amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Erken teşhis ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Check up Neden Gereklidir? Hiç önem vermediğiniz bir belirti (halsizlik, baş ağrısı) çok önemli bir hastalığın habercisi olabilir. Modern tıpta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok pahalı olmakta hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır. İşte bu nedenle, hiç şikayetçi olmasanız da her insan belirli periyotlarla sağlık kontrolünden geçmelidir. İç organlarda bir takım bulguların saptanması ile kişinin öneri yoluyla, bazı yaşamsal alışkanlıklarını (sigara, alkol tüketimi, düzensiz ve sağlıksız beslenme...) değiştirmesi sağlanabilir. Böylece ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların da ilerlemesi engellenebilir. Bu tür hastalıkların arasında; gizli şeker, kolesterol, koroner kalp hastalıkları, alkol ve Hepatit-B' ye bağlı karaciğer hastalığı, meme - rahim - kalın bağırsak gibi sık görülen bazı kanser türleri, kansızlık ve kemik erimesi sayılabilir. Check up Yaptırmaya Gelirken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Son 24 saat içerisinde alkol vb. maddeler alınmamış olunmalıdır. Hamileyseniz veya şüpheniz varsa işlemlere başlamadan önce mutlaka bildirin. Daha önce yapılmış test ve tetkik sonuçlarınızı beraberinizde getirin. Randevu gününde ve saatinde mutlaka aç gelin. En az 8-10 saat aç olmanız gerekmektedir. (Sadece su içebilirisiniz.)

İletişim Formu
Copyrights ©2014:- Tüm Hakları Boğaziçi Mobil Sağlık Hizmetlerine aittir - Hosting Tubay.Net, Designed by Webmaster