ÇEKAP HİZMETLERİMİZ

Çekap Ünitemiz

Çekap

Check-Up Neden Önemlidir?

Check-up yaptırmak, kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Tıp dünyasında en temel amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Erken teşhis ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır.
Check-up sırasında uygulanan testler, tek başlarına bir anlam ifade etmezler. Bu testlerden çok, testleri yorumlayacak hekimlerin mesleki bilgi ve deneyimleri büyük önem taşır.
Check up yaptırmak isteyen kişilere, yaş ve cinsiyetine göre, hekimlerimiz tarafından hazırlanmış panelleri uygulanır.
Doktorlar check-up sırasındaki muayenelerinde, hastaların yaş, cinsiyet, çeşitli risk faktörleri ile ilgili topladıkları verilerden yola çıkarak gerekirse standart check-up paketini en uygun testlerle genişletir.

  • Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
  • Randevu günü olası fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve ayakkabı ile gelin.
  • Randevu günü en az 10-12 saat aç gelin.( Bu arada yalnızca su içebilirsiniz.)

Check-up sonuçlarını etkileyebilecek detaylara dikkat etmeniz önerilir.

  • Bayanlar için; Mensturasyon (Regl) döneminizin olmamasına,
  • Herhangi bir vitamin mineral desteği kullanmamanıza, kullanıyor ise belirtmenize,
  • Randevu günü öncesi alkol kullanmamanıza dikkat edin

 

Check-Up Nedir?


Check-up, sağlıklı bir bireyde sağlığın korunması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması ve kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları ve benzeri pek çok ciddi sağlık sorunlarının erken teşhisi için uygulanan genel sağlık taraması uygulamasıdır.

Modern Tıp’ta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta, hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Çağımızın hastalıkları olan koroner arter hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi, hemde kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken dönem tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.

Sağlığınız değerlidir! Onu yaşamın akışında şansa bırakmayın…

 

 


Çekap Hizmetlerimiz
AIDS Nedir?
AIDS’in açılımı, Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromu’dur. HIV- İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü adı verilen, vücudun bağışıklık sistemini (enfeksiyonlara karşı savunma mekanizmasını) güçsüzleştiren bir virüs nedeniyle oluşur. Bu sebeple kişi, enfeksiyon ve hastalıklarla savaşma yeteneğini kaybeder. HIV /AIDS’le yaşayan kişilerin yaşam sürelerini uzatan ilaçlar mevcuttur; ama tam anlamıyla bir tedavisi henüz yoktur. Virüsle savaşmanın en iyi yolu, ondan korunmayı bilmektir.
AIDS'in Belirtileri Nelerdir?
• İdrar yaparken yanma, acıma, sık sık idrara gitme • Peniste, vajinada, makatta veya ağızda yaralar, siğiller ve içi su dolu kabarcıklar oluşması. • Penis, vajina veya makattan akıntı olması.( Bu akıntı su gibi, süt gibi, beyaz, sarımtırak veya yeşil olabilir ve kokusu normal vajina akıntısından farklıdır.) • Kasık kıllarında, makatta veya vajina etrafında kalıntı • Kasıklarda şişkinlikler ve bezeler • Yumurtalıkların birinde veya her ikisinde ağrı • Karnın alt bölümünde ağrı • Cinsel ilişkiden sonra kanama Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda bu belirtilerden biri ya da birkaçı beraberce görülebilir veya hiçbir belirti görülmeyebilir. Şüpheli bir cinsel ilişkiniz veya belirtilerden birkaçı varsa tanı konması ve tedaviye erken olarak başlanabilmesi için mutlaka test yaptırmalısınız.
Aids- HIV Nasıl Bulaşır?
• HIV, kan, meni, vajinal sıvı ve anne sütü aracılığıyla bulaşır • HIV (+) birisiyle cinsel ilişki sırasında kan, meni ve vajinal salgıların değişimi ile bulaşır. Ciinsel ilişki sırasında, kadınların HIV ile enfekte olma riski erkeklere oranla daha yüksektir; çünkü HIV erkeklerden kadınlara daha kolay geçer. • HIV (+) olan birisiyle, damar içi madde veya ilaç enjeksiyonu, dövme veya piercing yaptırma sırasında enjektör veya iğne paylaşımı ile bulaşır. • Virüsü taşıyan bir anneden bebeğe bulaşabilir.
Çekap
Bir kez hastalığa yakalandıktan sonra alınan tedbirler ve uygulanan tedaviler hem eski sağlığımıza kavuşturmakta yetersiz kalabiliyor hem de maliyet çok yüksek düzeylere ulaşabiliyor. Bu yüzden hastalıklara yakalanmadan önlemler almak çok daha mantıklı. Hastalıkların önüne geçmek için temizliğe, dengeli beslenmeye, hareketli ve sosyal bir yaşantı kurmaya dikkat etmek önemlidir. Bunların yanında sağlıklı insanların yılda bir kez yaptırabileceği “check up” adını verdiğimiz kontrollerle de vücudumuzun genel durumu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.
Alo Check up Nasıl Çalışıyor
Sizlere sunmuş olduğumuz bir mobil sağlık hizmetidir. Bilindiği üzere toplumumuzun büyük kısmını çalışan kesim oluşturmakta. İş hayatı çoğumuzun sosyal aktivitelerini azaltmakta hatta tamamen önüne geçmekte. Ama dahada önemlisi sağlığımıza gereken zamanı ayıramamak ve oluşan sağlık sorunlarından dolayı madden ve manen büyük sıkıntılar içersine düşülmekte..
Check Up Nedir?
Check up; genel ve kapsamlı sağlık taramasıdır. Belirgin bir şikayeti olmasa da insanlarda gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların henüz erken aşamada iken saptanması amacı ile yapılan muayene ve tetkiklerdir. Amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Erken teşhis ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır.
Neden check-up yaptırmalıyız?
Hayati organlarımızı bozan önemli hastalıkların çoğu, ilk belirtilerini yıllarca devam eden, uzun bir yıpranma süreci sonrasında verir. Örneğin; kan yağları yüksekliğinin kalp krizi veya inme (felç)'ye yol açması, B ve C türü hepatit virüsü enfeksiyonlarının karaciğer sirozuna neden olması, şeker hastalığının körlük, böbrek yetmezliği ve sinir dokusu tahribatı meydana getirmesi için uzun yılların geçmesi gerekir. Yukarıda sayılamayan pek çok hastalığın hasar süreci ilerlemeden erken teşhisi ve önemli risk faktörlerinin henüz zarar oluşturmadan erkenden belirlenmesi, ancak düzenli aralıklarla yapılan kontrollerle mümkün olur. Modern tıpta amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Günümüzde kalp-damar, mide-barsak, karaciğer, böbrek, akciğer, meme, tiroid, prostat, kemik erimesi, hipertansiyon, kansızlık ve kanser hastalıkları dahil birçok hastalık erken teşhis edildiğinde organa ve tüm vücuda zarar vermeden önlenmekte ve kolayca tedavi edilmektedir. Günlük yaşamda yoğun çalışma temposu, hayat şartları, stres ile beraber, baş ağrısı, kronik yorgunluk, uykusuzluk, hazımsızlık, vücutta atipik ağrılar, çarpıntı, aşırı terleme, kilo kaybı, sık idrara gitme gibi şikayetler göz ardı edilmekte, çoğu zaman vakitsizlik sebebiyle kontrolü ertelenmektedir.
Ne Sıklıkla Check Up Yaptırmalı?
Bedeninizde gizlice ilerlemekte olan hastalıklar,günümüzün ileri teknoloji görüntüleme ve laboratuar tetkikleriyle, açığa çıkarılabilmektedir. Kanser dahil birçok önemli hastalığın semptomları ilerlemeden,tetkikler sayesinde erken tanıya sebep olacaktır. Şunu unutmayınız ki erken tanı sayesinde check up a ödenen meblağlar, hastalıkların tedavi sürecindeki masraflarının yanında çok komik kalmaktadırlar. Tüm bu nedenlerden dolayı, risk faktörü içeren kişilerin yılda 2 kez check-up yaptırmalıarı gerekmektedir. " Yılda sağlığınıza ayıracağınız bir kaç dakika; Kaybetmek istemeyeceğiniz birçok yılı kazandıracaktır! " Avrupada bugün 25 yaş üstü olan her birey, belirgin risk faktörlerini taşımıyor olsa bile, yılda mutlaka bir kez check-up yaptırmaktadır. Halen ülkemizde check up karşılamayan sosyal güvenlik kurumları ve özel sigortalar, konunun önemini anlayamazken; Avrupada her bireye, her yıl ücretsiz check up imkanı sağlanmaktadır. Alo Check up Sağlıklı Yaşam Merkezi , bu konuda bütçenize uygun check up olanakları sunmaktadır.

Kliniğimiz ; Yüksek Bir Standart Sağlamak İçin Çalışmaktadır..
Sizi Her Zaman Sağlıklı Görmek İstiyoruz..
Uzman Ekibizden

Tüm bu nedenlerden dolayı, risk faktörü içeren kişilerin yılda 2 kez check-up yaptırmalıarı gerekmektedir. ... " Yılda ;Sağlığınıza ayıracağınız bir kaç dakika; Kaybetmek istemeyeceğiniz birçok yılı kazandıracaktır! "

Siz Hala Check-Up Yaptırmadınız mı?
Copyrights ©2014:- Tüm Hakları Boğaziçi Mobil Sağlık Hizmetlerine aittir - Hosting Tubay.Net, Designed by Webmaster
Traffic Exchangeautosurf